Časté otázky

Bystrického anjela sa snažíme neustále zlepšovať a prinášať vám lepšie zážitky aj zabezpečenie. Bez štartovného by to už nebolo možné. Štartovné pritom nepokrýva všetky náklady spojené s touto akciou, pretože ho vnímame predovšetkým ako vašu pomoc nám, aby sme si tento spoločný deň na bicykli mohli všetci vychutnať skutočne naplno.

Na Bystrickom anjelovi sa môžete zúčastniť na každom druhu bicykla (cestný, gravelový, krosový aj horský). Odporúčaným bicyklom je však cestný alebo gravelový bicykel a pri použití horského bicykla musíte akceptovať obmedzenia, ktoré z toho vyplývajú.

Áno, môžete. Účastníci na elektrobicykloch sa však nemôžu zúčastniť na súťaži o najlepšieho vrchára.

Na zvládnutie celej trasy je potrebná primeraná fyzická kondícia, keďže trasa meria 122 km a cyklista na nej nastúpa 2000 výškových metrov. Pokojne však môžete absolvovať len časť trasy, ak sa tak rozhodnete. Počas stúpaní a zjazdov pôjde každý účastník individuálne, po rovine pôjde pelotón spoločne, pričom na spolu 5 miestach sa jazdci počkajú a spoja. Pokiaľ ide o tempo pelotónu, to bude také, aby ho zvládol čo najväčší počet cyklistov. Účastníci, ktorým tempo alebo časový harmonogram nebudú vyhovovať, sa budú presúvať individuálne.

Nemusíte, táto súťaž je dobrovoľná. Každé stúpanie môžete ísť tempom, aké vám vyhovuje.

Niektoré zákruty v zjazdoch sú ostré a môžu vyniesť do protismeru, napríklad v zjazde z obce Kordíky alebo v zjazde v smere od obce Poniky do mestskej časti Šalková. Dbajte na bezpečnosť, nejazdite v protismere a dodržiavajte predpísanú rýchlosť v obci. V úseku Priechod – Podkonice je povrch vozovky v zhoršenom stave, a preto tu zvýšte opatrnosť.

Áno, bude. Bystrický anjel sa však koná za neobmedzenej cestnej premávky, a preto sú účastníci povinní dodržiavať jej pravidlá.

Pomoc a asistenciu vám poskytnú organizátori alebo zdravotná služba, pohybujúci sa priamo v pelotóne. V prípade naliehavej situácie na trase môžete tiež zavolať na telefónne číslo 0908171083 (nehoda, prvá pomoc) alebo 0907634574 (technické ťažkosti).